„Cierpienie nauczyło mnie radości. Wszystkie K2 Pawła Szkutnickiego” – tak brzmi tytuł książki Jaromira Kwiatkowskiego, a losy jej bohatera prezentował autor w Miejsko Gminnej Bibliotece Publicznej w Głogowie Małopolskim w środę, 29 maja br.

Już pierwsza część tytułu zaskakuje. Jak poprzez cierpienie można osiągnąć radość? Są to słowa Pawła Szkutnickiego mającego dzisiaj 33 lata, który gdy miał 15 lat został sparaliżowany od szyi w dół. Lekarze stwierdzili, że pożyje góra dwa miesiące, a jednak żyje z paraliżem już 18 lat. Co go tak długo utrzymuje przy życiu?

Jak to jest, gdy nie można podrapać się po nosie, odebrać telefonu, wstać o własnych siłach, a wjazd na wózku inwalidzkim na 30 metrowy Kopiec Kościuszki można porównać do wyprawy na najwyższy szczyt gór Karakorum? Ile tych szczytów w życiu Pawła Szkutnickiego musi zostać pokonane, aby mógł on poczuć się normalnie? O tym wszystkim opowiadał autor książki uczestnikom spotkania. Nie jest to jego pierwsza wizyta w głogowskiej bibliotece, jednak poznanie historii Pawła Szkutnickiego było niezwykle przejmującym doświadczeniem. Zapraszamy do biblioteki po lekturę.

 

Zdjecie_01.jpgZdjecie_02.jpgZdjecie_03.jpgZdjecie_04.jpgZdjecie_05.jpgZdjecie_06.jpgZdjecie_07.jpgZdjecie_08.jpgZdjecie_09.jpgZdjecie_10.jpgZdjecie_11.jpgZdjecie_12.jpgZdjecie_13.jpgZdjecie_14.jpgZdjecie_15.jpgZdjecie_16.jpgZdjecie_17.jpgZdjecie_18.jpgZdjecie_19.jpgZdjecie_20.jpgZdjecie_21.jpgZdjecie_22.jpg