W głogowskiej bibliotece od 16 września można obejrzeć wystawę „Głogów dawniej i dziś” prezentuje ona zdjęcia archiwalne głogowskich zabytków i ich współcześnie zrobione odpowiedniki. Na podstawie zestawienia zdjęć, których dzieli blisko stuletni okres, można zobaczyć jak zmieniły się bardzo charakterystyczne dla krajobrazu miasta budynki, takie jak ratusz, czy zabudowa rynku.

Wystawa przypomina także zabytki mniej znane, ze względu na to, że zatraciły swój historyczny charakter, tak jak pałac książąt Lubomirskich, czy zupełnie zniknęły z miejskiej przestrzeni, tak jak kościół pod wezwaniem św. Wincentego a Paulo z XVIII w. wraz z domem misyjnym fundacji księżnej Urszuli Lubomirskiej.

Wystawa jest też okazją do zapoznania się z dziejami tych zabytków i z ludźmi z nimi związanymi, ponieważ pod każdym zdjęciem znajduje się komentarz historyczny. Zapraszamy do biblioteki na „odkrywanie” przeszłości. Być może pozwoli nam to spojrzeć na codziennie mijane budowle z troszeczkę innej perspektywy.

 

Zdjęcie_01.jpgZdjęcie_02.jpgZdjęcie_03.jpgZdjęcie_04.jpg