Laureaci konkursu

Czy warto brać udział w konkursach? Naturalnie, że tak. Przekonali się o tym nasi czytelnicy nie tylko biorąc udział w jednym z nich, ale i zdobywając nagrody.

Co roku Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie we współpracy ze Starostwem Powiatowym organizuje dla bibliotek z całego powiatu rzeszowskiego konkurs plastyczny skierowany do młodych czytelników. Nasza biblioteka od kilku lat włącza się w tę akcję. W tym roku tematem konkursu była rocznica 100-lecia Bitwy Warszawskiej, jednego z najbardziej przełomowych wydarzeń w dziejach Polski. Konkurs polegał na wykonaniu pracy plastycznej w oparciu o dwie pozycje książkowe, co oznacza, że najpierw należało przygotować się zdobywając wiedzę, którą później wykorzystywało się projektując i wykonując pracę konkursową. Wymagało to od młodych czytelników sporego wysiłku, ale jak się okazało, opłacił się on.

Konkurs był podzielony na trzy kategorie wiekowe: najmłodsi, średni i najstarsi. Nasi czytelnicy wzięli udział we wszystkich kategoriach i w każdej z nich zdobyli nagrody. Zwycięzcami zostali następujący czytelnicy:

  • w kategorii najmłodsi – Karolina Krzywonos I miejsce;
  • w kategorii średni – Szymon Słowik IV miejsce;
  • w kategorii najstarsi – Katarzyna Daź I miejsce, Zofia Majka wyróżnienie.

To ogromny sukces, że młodzi czytelnicy z głogowskiej biblioteki zajęli pierwsze miejsce aż w dwóch kategoriach wiekowych, gdyż trzeba wziąć pod uwagę, że na konkurs nadesłano łącznie 70 prac z bibliotek 9 gmin powiatu rzeszowskiego. To oznacza, że mamy w naszej gminie niezwykle utalentowanych i zdolnych młodych czytelników. Zwycięzcom gratuluję!

Dziękuję również pozostałym młodym czytelnikom, którzy wzięli udział w konkursie, ale nie poszczęściło im się, by znaleźć się w gronie laureatów i już dzisiaj zapraszam, aby spróbować swych sił ponownie w przyszłym roku.

 

Zdjecie_01.jpgZdjecie_02.jpgZdjecie_03.jpgZdjecie_04.jpgZdjecie_05.jpgZdjecie_06.jpgZdjecie_07.jpgZdjecie_08.jpgZdjecie_09.jpgZdjecie_10.jpgZdjecie_11.jpgZdjecie_12.jpgZdjecie_13.jpg