Miesiąc grudzień jest niewątpliwie najbardziej wyjątkowy, spośród jedenastu pozostałych. Kiedy nadchodzi wszyscy już wiedzą że Święta Bożego Narodzenia już tuż tuż. Na pewno czekamy na nie z wielką niecierpliwością, a przede wszystkim dzieci. Kojarzą się im z dużą ilością miłych gości, choinką, śniegiem i oczywiście z Mikołajem i prezentami.


Tegoroczna aura nie zmyliła Świętego Mikołaja. Pomimo braku białego puchu, tak jak obiecał w ubiegłym roku, 7 grudnia odwiedził grzeczne dzieci w Domu Ludowym w Wysokiej Głogowskiej. Na spotkanie z naszym dostojnym Gościem przybyło 180 dzieci. Jak wiadomo Święty Mikołaj wie o wszystkim i przygotował prezenty dla licznie zgromadzonych maluchów. Oprócz wręczania prezentów, rozmawiał i bawił się. Dzieci z wielkim zapałem popisywały się swoimi umiejętnościami wokalnymi i recytatorskimi.
Było bardzo miło i przyjemnie, ale jak się mawia, co dobre szybko się kończy. Przyszedł czas, by to wspólne spotkanie, które dostarczyło wszystkim tyle wrażeń, zakończyć. Już od dzisiaj z utęsknieniem czekamy na kolejną wizytę. Do zobaczenia za rok Święty Mikołaju!

 

Serdecznie dziękujemy sponsorom:


Panu Burmistrzowi Głogowa Młp. Pawłowi Baj
Pani Dyrektor MGBP w Głogowie Młp. Annie Kopeć
Panu Dyrektorowi MGDK w Głogowie Młp. Dariuszowi Lewandowskiemu-Socha
Pani Dyrektor MGOPS w Głogowie Młp. Monice Bernat
Radnym Miasta i Gminy Głogów Młp. panu Pawłowi Ślęzakowi, pani Marii Drzał
Pani sołtys wsi Wysoka Głogowska Zofii Tracz i Radzie Sołeckiej
Pani Przewodniczącej KGW Wysoka Głog. Marii Wilk

 

Justyna Gugała
MGBP w Głogowie Młp.