Jak co roku MGBP Filia w Budach Głogowskich przygotowała dla dzieci w miesiącu lipcu liczne spotkania wakacyjne. Dzieci z wielkim entuzjazmem i w licznym gronie brały w nich udział.

    Na pierwszych zajęciach dzieci wybrały się w wirtualną podróż na piękny i niesamowity archipelag wysp - Hawaje. Poznały tradycję i obyczaje Hawajczyków. Natomiast na zajęciach stworzyły piękne naszyjniki z kwiatów oraz zatańczyły taniec hula. Na kolejnych zajęciach przy użyciu materiału i wyobraźni uszyły dobre wróżki z bajek. W bibliotece pojawił się także Dziki Zachód. Dzieci wykonały makietę przedstawiającą typowe miasteczko oraz jego mieszkańców. Przekonały się że Dziki Zachód wcale nie jest taki dziki jak przedstawiany jest w filmach gdzie niebezpieczeństwo czyha za rogiem każdego budynku a kowboje pod byle pretekstem stają do pojedynku. Na makiecie, którą wykonały panował spokój i wszyscy byli dla siebie mili. Po przeczytaniu na zajęciach książki pt. „Hania Humorek i wakacje z dreszczykiem" Megan McDonald dzieci poznały humorkowe wakacje jakie przeżyła Hania, choć na początku uważała, że będzie to nudne lato. Do treści książki dzieci namalowały najzabawniejsza przygodę. Zaprojektowały i wykonały także swoją pocztówkę z wakacji i ozdobiły wazony różnymi technikami. Największym uznaniem cieszyły się „wakacyjne słodkości" czyli zajęcia kulinarne w bibliotece. W ramach tegorocznych zajęć kulinarnych dzieci wykonały własnoręcznie wakacyjny deser owocowy. Pycha! Następnie przy kubku z sokiem i z uśmiechem na twarzy zjadły to co przygotowały.


    Zapraszamy na kolejne spotkania, które odbędą się już niebawem.

Edyta Dworak

 

Zdjecie_01.jpgZdjecie_02.jpgZdjecie_03.jpgZdjecie_04.jpgZdjecie_05.jpgZdjecie_06.jpgZdjecie_07.jpgZdjecie_08.jpgZdjecie_09.jpgZdjecie_10.jpgZdjecie_11.jpgZdjecie_12.jpgZdjecie_13.jpgZdjecie_14.jpgZdjecie_15.jpgZdjecie_16.jpgZdjecie_17.jpgZdjecie_18.jpg