glogow i okolice mGłogów Małopolski wraz z otaczającą go gminą zalicza się do najpiękniejszych zakątków powiatu rzeszowskiego i Podkarpacia. Miasto i miejscowości naszej gminy otaczają rozległe masywy leśne, odkryć tu można ciekawe obiekty zabytkowe, miejsca o niepowtarzalnych walorach krajobrazowych czy obiekty użyteczności publicznej na miarę XXI wieku. [...] Na terenie gminy Głogów Małopolski istnieją wyjątkowo dobre warunki dla rekreacji i turystyki z doskonałym zapleczem gospodarczym i bazą noclegową. Piesze wędrówki leśne, wielokilometrowe trasy rowerowe, nauka jazdy konnej, gra w golfa czy nauka żeglarstwa i możliwość jego uprawiania przyciągają amatorów czynnego wypoczynku. Oddając w ręce Czytelnika album chciałbym, aby był on przewodnikiem dla tych, którzy odwiedzają naszą gminę po raz pierwszy, a dla mieszkańców i stałych gości był wskazówką do odkrywania na nowo pełnego wymiaru piękna i zalet głogowskiej ziemi.

Paweł Baj
Burmistrz Głogowa Małopolskiego (ze wstępu)