We wtorek, 14 czerwca br. MGBP im. Rudolfa Merenki w Głogowie Młp. filia w Budach Głogowskich gościła przedszkolaków z Oddziału Przedszkolnego przy Szkole Podstawowej im. Marii Konopnickiej w Budach Głogowskich wraz ze swoimi opiekunami.

Podczas wizyty dzieci zapoznały się z zasadami zachowania w bibliotece. Dowiedziały się również jak wygląda praca w bibliotece, jakie książki znajdują się na półkach, ale szczególnie zainteresował ich dział dla najmłodszych z kolorowymi książkami. Dzieci dowiedziały się, co należy zrobić, aby stać się czytelnikiem biblioteki. Zobaczyły, jak wygląda Karta Czytelnika, poznały również zasady wypożyczania książek oraz dowiedziały się, jak należy dbać o książki. W trakcie spotkania przedszkolaki wysłuchały głośnego czytania oraz rozwiązywały zagadki związane z postaciami z bajek. Na zakończenie oglądały trójwymiarowe książki, które bardzo przypadły mi do gustu oraz otrzymały kolorowe zakładki na pamiątkę.

Dla wielu dzieci była to pierwsza wizyta w tym nowym tak magicznym miejscu pełnym książek. Każdy przedszkolak wyszedł z biblioteki z uśmiechem na twarzy, ale przede wszystkim z obietnicą, że wróci do nas.

 

Zdjecie_01.jpgZdjecie_02.jpgZdjecie_03.jpgZdjecie_04.jpgZdjecie_05.jpgZdjecie_06.jpgZdjecie_07.jpgZdjecie_08.jpgZdjecie_09.jpg