- Szczegóły
Anna Ziobro urodziła się i pracuje w Rzeszowie. Po ukończeniu studiów kierunkowych podjęła praktykę tłumacza. Zajmuje się także profesjonalną korektą tekstów. Od dziecka fascynowała się słowem pisanym w każdej postaci, jak również literaturą klasyczną i współczesną.
Debiut literacki Anny Ziobro rozpoczął się od tworzenia utworów wierszowanych, które gromadzone były w domowej szufladzie. W późniejszym czasie rozpoczęła przygotowania do napisania swojej pierwszej książki. W jej dorobku artystycznym znajduje się „Brakujący obrazek”, „Za ścianą ciszy”, „Tysiąc kawałków”, „Okruchy samotności”, „Słoik z marzeniami” i Seria Nadmorska
Pozycje beletrystyczne z gatunku romansu i prozy feministycznej
Tworzy utwory zaliczane do literatury obyczajowej i romansowej. To pozycje beletrystyczne, które można zakwalifikować także do popularnego na całym świecie gatunku Harlequin, z tą różnicą, że w utworach Anny Ziobro pojawiają się nie tylko wątki miłosne, ale również wydarzenia spajające całą fabułę. Prowadzi obecnie swoje konto społecznościowe na Instagramie i Facebooku, na którym dzieli się z czytelnikami nowymi pomysłami na swoje książki.
- Szczegóły
Sabina Waszut polska pisarka, poetka, felietonistka, recenzentka, propagatorka śląskiej kultury. Mama dwójki dzieci. Mieszkanka Śląska uwielbiająca góry. Ukończyła Liceum Ogólnokształcące im. Mikołaja Reja w Świętochłowicach. Studiowała w Górnośląskiej Wyższej Szkole Handlowej w Katowicach na kierunku Turystyka i Rekreacja. Pierwsze kroki na rynku wydawniczym stawiała wydając, napisaną w duecie z Mariuszem Wieteską, książkę „Isabelle”. Jej samodzielna debiutancka powieść „Rozdroża” wydana przez warszawskie wydawnictwo Muza, została nominowana do Nagrody Literackiej Europy Środkowej „Angelus” za rok 2014, a na Festiwalu Literatury Kobiet w Siedlcach zdobyła nagrodę główną kategorii „Pióro”, dla najbardziej poruszającej polskiej powieści roku 2014. Na rynku pojawiły się następnie dalsze losy bohaterów „Rozdroży” – książki „W obcym domu” i „Zielony Byfyj” dopełniające poczytną trylogię śląską. Wydaje książki obyczajowo-historyczne, między innymi „Bar na starym osiedlu”, „Dobra noc”, „Narzeczona z getta”, seria „Emigranci”.
Twórczo związana jest z chorzowskim „Portem Poetyckim”. Jako propagatorka kultury śląskiej dała się poznać podczas licznych spotkań z czytelnikami (w Chorzowie m.in. w Galerii Spełnionych Marzeń i Miejskiej Galerii Sztuki „MM”). Sabina Waszut jest laureatką konkursów poetyckich i literackich. Publikowała między innymi w miesięczniku „Śląsk”, Magazynie Materiałów Literackich „Cegła” i w „Akancie”. Od kilku lat jej małe formy literackie ukazują się regularnie na łamach magazynu „Chorzów Miasto Kultury”.
- Szczegóły
Marek Stelar to polski pisarz, będący z wykształcenia architektem. Urodził się w roku 1976. Jest absolwentem architektury Politechniki Szczecińskiej, a zawodowo związany jest z Wydziałem Infrastruktury Zachodniopomorskiego Urzędu Wojewódzkiego.
Wielkimi pasjami Marka Stelara są kryminały i horrory, uwielbia muzykę elektroniczną tworzoną w xx wieku, ale też squasha, w którego nie może grać. Chętnie odwiedza polskie morze, nad Bałtyk jeździ niezależnie od pory roku.
Wśród ulubionych miast Marka Stelara są Berlin i stary Szczecin.
Debiutem literackim Marka Stelara jest wydana w 2014 roku powieść Rykoszet, która otwiera trylogię o Krugłym i Mchalczyku. Znany jest także z serii z inspektorem Suderem. Otwiera ją opublikowana w 2017 roku powieść Niepamięć. Kolejnym cyklem powieści, którego autorem jest Marek Stelar, jest cykl o Nadkomisarz Rędzi.
Marek Stelar akcję swoich powieści najczęściej osadza w Szczecinie.
- Szczegóły
Magdalena Wala - absolwentka historii na Uniwersytecie Śląskim. Mysłowiczanka, nauczycielka historii w szkole podstawowej i pisarka szczególnie zainteresowana popularyzacją historii wśród czytelników. Zadebiutowała w 2015 roku powieścią Przypadki pewnej desperatki. Jest także autorką cyklu powieściowego „Damy i Buntowniczki” (Marianna, Rozalia, Natalia), komedii Mów mi Katastrofa! i romansu historycznego Rzymskie odcienie miłości. Niedawno ukazała się jej seria historyczno-obyczajowa „Za Zakrętem”: Na moment przed świtem, Ostatnia iskra nadziei oraz Nazajutrz cię odnajdę. W wolnych chwilach sporo czyta i podróżuje, szukając inspiracji do kolejnych książek.
- Szczegóły
Małgorzata Manelska urodziła się na Mazurach, w Szczytnie. Jest absolwentką Uniwersytetu Warszawskiego. Zawodowo jest oligofrenopedagogiem, bibliotekarką, a także nauczycielką. Od kilkunastu lat pracuje z dziećmi i młodzieżą niepełnosprawną intelektualnie. Prywatnie jest żoną, a także matką dorosłej córki Adrianny, opiekunką wierniej suni Melki. W wolnych chwilach zajmuje się decoupage, techniką handmade, polegającą na ozdabianiu różnych powierzchni za pomocą serwetki lub papieru ryżowego. Kocha podróżować, poznawać nowe miejsca i ludzi.
Pasjonuje ją czytanie. Lubi literaturę o tematyce okołowojennej, kryminały, thrillery. Pisze książki obyczajowe, romanse, literaturę piękną.
Jak sama mówi: „Kocham Mazury. Piszę, aby zachować pamięć o nich.”