Alicja Sinicka

Alicja Sinicka jest polską pisarką, która przyszła na świat w 1987 roku w Strzelinie. Jest absolwentką Liceum Ogólnokształcącego im. Jana III Sobieskiego w Oławie. Ukończyła stosunki międzynarodowe na Uniwersytecie Ekonomicznym we Wrocławiu, a także zarządzanie i inżynierię produkcji na Politechnice Wrocławskiej. Swoje wykształcenie ekonomistki wykorzystywała przez ponad osiem lat, pracując w jednej z amerykańskich korporacji jako analityk finansowy.

Prywatnie Alicja Sinicka jest szczęśliwą żoną i matką. Od dzieciństwa interesowała się kinem i literaturą. Wolny czas najchętniej spędza na lekturze książek psychologicznych bądź aktywności fizycznej, jaką jest bieganie.
Twórczością literacką zajmuje się od 2015 roku. Debiutowała powieścią „Oczy wilka”, która została ciepło przyjęta przez czytelników i stała się początkiem bestsellerowej serii. Bohaterką cyklu jest Lena Kajzer, a fabułę stanowi historia jej burzliwego związku z Arturem. Kolejne tomy tego cyklu to „W jego oczach” i „Otwórz oczy”.

Alicja Sinicka to pisarka, która łączy formę thrillera psychologicznego z romansem, tworzy literaturę obyczajową z wątkiem sensacyjnym, a jej bohaterowie są bardzo wyraźnie zarysowani.

Sukces literacki i komercyjny w dorobku Alicji Sinickiej odniosła także książka „Stażystka”, będąca zapowiedzią cyklu powieściowego, którego akcja osadzona jest w Oławie. Kolejna powieść, której akcja umiejscowiona została w Oławie, a klimat jest równie mroczny jak w poprzedniej, to "Obserwatorka".

W dorobku tej autorki znalazły się także takie pozycje, jak „Służąca”, „Winna” czy „Gorące lato”.

 

Biblioteka poleca:

Zdjecie01.jpgZdjecie02.jpgZdjecie03.jpg

 

Cykl: Oczy wilka

Oczy01.jpgOczy02.jpgOczy03.jpg