Któż to taki? Staruszek z długą, białą brodą. Na głowie czerwona czapa z ogromnym pomponem, kubrak również utrzymany w tej samej kolorystyce. Brzuszek opięty czarnym skórzanym pasem a w rękach wór prezentów. Przy boku zgrabne blond - śnieżynki. Jeden razy w roku, 6 grudnia, obdarowuje prezentami dzieci, ale nie zapomina o dorosłych.

   Oczywiście - Święty Mikołaj!!!

    Jak wiadomo, Święty Mikołaj, ma w okresie świątecznym ręce pełne roboty. Setki tysięcy kilometrów do pokonania, tony prezentów do dostarczenia i miliony dzieci, które z niecierpliwością czekają na wymarzony upominek. Z biegiem lat jego zadanie nie staje się niestety łatwiejsze, a utrudnia mu je coraz więcej udogodnień i nowinek technicznych, które stosują specjaliści budujący nasze domy.

    Ale jak obiecał w zeszłym roku, tak dotrzymał słowa i odwiedził dzieci w Wysokiej Głogowskiej. Już o godzinie 13.30 sala Domu Ludowego, wypełniła się grzecznymi dziećmi wraz z rodzicami. W radosnej atmosferze organizowane były zabawy, gry i konkursy z nagrodami. Przy wspólnej zabawie, w miłej atmosferze, czas mijał bardzo szybko, ale święty Mikołaj nie mógł zapomnieć o prezentach dla dzieci. Na zakończenie, obdarował wszystkie dzieci prezentami. Żegnając się zapewnił, że za rok z całą pewnością tu wróci.

    Organizatorzy serdecznie dziękują sponsorom.

Justyna Gugała

 

 

 

Zdjecie_01.jpgZdjecie_02.jpgZdjecie_03.jpgZdjecie_04.jpgZdjecie_05.jpg