naglowekMiejsko Gminna Biblioteka Publiczna w Głogowie Małopolskim wraz ze Stowarzyszeniem „Lasowiacy”, zorganizowała 8 grudnia 2017 r. XXIII już spotkanie z cyklu „Z dziejów Głogowa”. Spotkaniom towarzyszy żywe zainteresowanie mieszkańców miasta, którzy za każdym razem mogą odkrywać przeszłość Głogowa i jego okolic.

Tym razem tematem spotkania był Franciszek Kotula i jego związki z Głogowem. Z powodu kręconego ostatnio filmu o tym słynnym głogowianinie, dużo się na jego temat mówi. W oczekiwaniu na premierę filmu, która odbędzie się na wiosnę 2018 r., już teraz można było dowiedzieć się o wielu faktach z przeszłości Kotuli, których nie znajdzie się w żadnej oficjalnej jego biografii, a które przedstawione zostaną w filmie. Gośćmi honorowymi spotkania byli Katarzyna i Andrzej Potoccy zajmujący się kulturą na terenie województwa podkarpackiego od wielu lat, a prywatnie mieszkańcy Głogowa Małopolskiego.

Zdjecie_01.jpgZdjecie_02.jpgZdjecie_03.jpgZdjecie_04.jpgZdjecie_05.jpgZdjecie_06.jpgZdjecie_07.jpgZdjecie_08.jpgZdjecie_09.jpgZdjecie_10.jpgZdjecie_11.jpg