Dzieci w bibliotece

W ramach obchodów Tygodnia Bibliotek, 9 maja grupa przedszkolaków „Misie” z Publicznego Przedszkola w Wysokiej Głogowskiej, wraz z paniami, odwiedziły MGBP w Głogowie Młp. Filia Wysoka Głogowska. Dla większości była to pierwsza wizyta w naszej bibliotece.

Podczas lekcji dzieci dowiedziały się, co to jest biblioteka i jak należy się w niej zachowywać. W jaki sposób można zostać czytelnikiem i jak należy postępować z książką. „Misie” miały możliwość przejścia między regałami i zapoznania się z całą powierzchnią biblioteki. Z wielkim zainteresowaniem przeglądały książki znajdujące się na półkach, ale szczególnie interesujący dla nich był dział dla dzieci i książki-zabawki.

W drugiej części lekcji bibliotecznej „Misie” wykonały własnoręcznie zakładki do książek, które na pewno wykorzystają w domu podczas czytania z rodzicami. Na zakończenie oczywiście nie mogło zabraknąć głośnego czytania. Po długiej naradzie wybór padł na książkę Jana Kazimierza Siwka pt. „ Aniołek Wesołek”. Pani wychowawczyni wypożyczyła kolejne bajki by przeczytać je już w sali przedszkolnej.

W podziękowaniu za wizytę nasza biblioteka otrzymała wspaniałe podziękowanie wykonane przez panią i przedszkolaki. Ślicznie dziękujemy i zapraszamy ponownie…

 

 

Zdjecie_01.jpgZdjecie_02.jpgZdjecie_03.jpgZdjecie_04.jpgZdjecie_05.jpgZdjecie_06.jpgZdjecie_07.jpgZdjecie_08.jpgZdjecie_09.jpgZdjecie_10.jpgZdjecie_11.jpgZdjecie_12.jpgZdjecie_13.jpg